Zestaw kolędowy- symbol religijny, któremu należy się poważanie i szacunek

Przedmiotom sakralnym nawet tym o nieco niższej randze należy się szacunek, a choćby ze względu na ich symbolikę i ich majestatyczność. Niektórzy o tym zapominają i dopuszczają się świętokradztwa.

Czego nie wolno robić z zestawem kolędowym?

Zestaw kolędowy https://www.meritohurt.pl/komplety-koledowe.html to nie bezużyteczna rzecz i na pewno nie należy się nim bezmyślnie bawić, rzucać go na ziemię ani używać go do celów, do których nie jest przeznaczony. Nie powinno się również trzymać go byle jak, w miejscu niehigienicznym i pozbawionym półek. Zestaw kolędowy to nie worek ziemniaków, który można przerzucać z kąta w kąt. To atrybut kapłana i rzecz, bez której żadna wizyta duszpasterska nie mogłaby się normalnie odbyć.

Dlaczego zestaw kolędowy powinien cieszyć się uznaniem z naszej strony?

A choćby ze względu, iż jest elementem naszej kultury i tradycji. Po drugie nigdzie indziej jak w tym zestawie nie czuć tak wyraźnie obecności Boga, tak że jest on niemal namacalny. Po trzecie, by móc swobodnie używać takich symboli religijnych takich jak krzyż czy kropidło nasi przodkowie oddawali życie.

Po czwarte zestaw kolędowy to przejaw uczuć osób wierzących i ludzie, którzy nie wierzą w nic, powinni to zaakceptować. W końcu istnieje coś takiego jak poszanowanie uczuć religijnych i nie wolno o tym zapominać. Poza tym niszczenie symboli religijnych takich jak Hostia, Tabernakulum czy zestaw kolędowy, to nie przejaw buntu, a zwykły, ohydny i destrukcyjny wandalizm.

Comments are closed.