W czym służyć do mszy świętej

W Polsce tradycja służenia do mszy świętej jest bardzo mocna w wielu rodzinach. Często kontynuują ją zatem chłopcy tuż po pierwszej komunii świętej. Tak samo było w przypadku ich dziadka i syna i starszego rodzeństwa. To piękna tradycja, dzięki której dziecko może rozwinąć bardzo wiele pożądanych cech charakteru, takich jak na przykład sumienność i obowiązkowość. Warto pamiętać o tym, że służenie do mszy nie wymaga żadnych dużych inwestycji. Jeżeli w domu nie ma komży po starszym bracie, jedyny zakup to nowa komża ministrancka.

Gdzie kupić komżę ministrancką


Gdzie zatem kupić nową komżę dla dziecka? Najlepsze miejsce to po prostu sklep z dewocjonaliami stacjonarny lub internetowy. To właśnie w takich miejscach sprzedawane są komże czyli specjalne ubrania, które zakłada się na siebie na czas służenia podczas mszy. Oczywiście komża przyda się również przy wszelakich innych liturgiach i obrzędach religijnych, takich jak chociażby procesje czy wizyty duszpasterskie podczas kolędy w okresie Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy chłopcy towarzyszą księdzu podczas wizyt w domach wiernych. Muszą mieć na sobie również komżę.

Ile kosztuje komża


Piękna nowa komża ministrancka to nie jest duży wydatek dlatego nie należy się go obawiać. W zależności od rozmiaru ceny oczywiście różnią się, bo można również znaleźć komżę dla dorosłych ministrantów, którzy w niektórych kościołach służą podczas mszy.

Comments are closed.