Symbole religijne przydatne w podróży

Nieważne, czy wybieramy się na krótki wyjazd biznesowy do sąsiedniego miasta, czy mamy przed sobą miesiąc zwiedzania najpiękniejszych miejsc Europy. Jeżeli religia katolicka gra w naszym życiu istotną rolę, będziemy zapewne chcieli zabrać ze sobą jakiś przedmiot, który nam o tym przypomina. Jakie dewocjonalia sprawdzą się w podróży?

Różaniec na palec – modlitwa w każdym miejscu na świecie

Zabranie ze sobą standardowej wielkości różańca z pewnością nie zajmie zbyt wiele miejsca w naszym bagażu, ale pamiętajmy, że nie w każdej sytuacji uda nam się z niego skorzystać. Wyjeżdżając w podróż, znacznie lepiej będzie zakupić przenośny różaniec obrączka.

Modlitwa różańcowa przyda nam się niezależnie od miejsca, w którym będziemy, a dyskretny pierścionek z różańcem na palec nie będzie przyciągał nadmiaru uwagi. Alternatywą mogą być także drewniane dziesiątki różańca, przyczepione do kluczy lub zamka w portfelu.

Medaliki, obrazki, przenośne ołtarzyki

Najprostszym sposobem, by zawsze mieć przy sobie coś kojarzącego się z Bogiem i religią, jest oczywiście noszenie na szyi medalika lub krzyżyka. Jeżeli te przedmioty mają dla nas szczególne znaczenie, choćby ze względu na ich poświęcenie przez kapłana, z pewnością dodadzą nam poczucia bezpieczeństwa i ułatwią zachowanie spokoju w każdej sytuacji.

Warto zabrać ze sobą także obrazki przedstawiające cudowne wizerunki Jezusa lub Maryi, albo gotowy mini-ołtarzyk na drewnie, który będziemy mogli postawić na hotelowym stoliku. Nie zapominajmy przy tym o wykorzystaniu nowoczesnej technologii – aplikacje z modlitwami, cytatami z Biblii albo świętymi obrazami również mogą się przydać.

Comments are closed.