Świeca gromnica w polskiej tradycji religijnej

Polska tradycja religijna jest naprawdę piękna i przesycona bardzo wieloma symbolami, ważnymi świętami i wydarzeniami. Polacy wyjątkowo aktywnie się w nie angażują, często zaopatrują się w różnego rodzaju przedmioty związane z wiarą. Sklepy z dewocjonaliami znajdują się nie tylko w pobliżu dużych sanktuariów i kościołów. Można znaleźć je również w sieci i tam zaopatrzyć się na przykład w świecę gromnicę.

Świeca gromnica w polskiej tradycji religijnej


Gromnica to bardzo ważna świeca dla każdego wierzącego Polaka. To właśnie z nią idzie się do kościoła drugiego dnia lutego, aby poświęcić ją w dniu święta Matki Boskiej Gromnicznej. To patronka tak kochana przez wszystkich wierzących Polaków. Gromnica to natomiast świeca, która ma chronić domostwa między innymi przed piorunami. Współcześnie naprawdę bardzo wiele wierzących osób zapala gromnicę podczas burzy. Światło tej świecy ma nieść bezpieczeństwo i opatrzność.

Gromnica dla każdego wiernego


Gromnica to świeca, którą powinien posiadać każdy wierny. Często zatem daruje się ją z okazji chrztu świętego, później zapala się ją z okazji pierwszej komunii świętej. Współcześnie można kupić naprawdę pięknie zdobione gromnicę, jednak lata temu świece to były po prostu minimalistyczne. Dzisiaj gromnice często mają ornamenty i zdobienia z koronki, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo estetycznie. Można zamówić przez internet w sklepie z dewocjonaliami.

Comments are closed.