Różańce, bransoletki i inne, współczesne dewocjonalia

Dewocjonalia jak różaniec bransoletka to nieodzowny element wyposażenia każdego domu. Trudno wyobrazić sobie zwłaszcza tradycyjne, polskie mieszkania bez takich elementów jak obrazy i podobizny świętych, obrazki, medaliki, bransoletki i inne przedmioty, które informują o wyznawanych przez domowników wartościach religijnych.

Różaniec bransoletka i inne dewocjonalia

Obecnie w różnego typu dewocjonalia zaopatrujemy się nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w Internecie. Tam można znaleźć różańce, obrazy z podobiznami świętych, obrazki dla dzieci, pamiątki z okazji ważnych wydarzeń religijnych, takich jak np. Komunia święta, jak i nowoczesne dewocjonalia, np. bransoletki.

Bransoletki to nowość, która dopiero zdobywa popularność. Zastępują one tradycyjne różańce, które trudno nosić ze sobą przez cały czas. W tym zakresie bransoletki są wygodne i modne.  

Dewocjonalia – na co dzień i na prezent

W wielu sytuacjach sięgamy po dewocjonalia szukając prezentu dla bliskiej osoby. W tej kwestii od lat niewiele się zmieniło, ponieważ nadal ludzie obdarowują się medalikami lub np. lekturami o żywocie świętych. Sprawdza się to głównie z okazji ważnych uroczystości, takich jak np. Komunia święta lub jej rocznica.

Dewocjonalia są wybierane na prezent z okazji np. urodzin lub imienin seniorów. W tym gronie osób wciąż są uznawane za cenny prezent, stanowiący odzwierciedlenie wyznawanych na co dzień wartości religijnych.

Comments are closed.